Autisme anders bekijken

Waarom deze cursus je verder brengtCursus Autisme anders bekijken

Je kent het vast: een kind of jongere waar je geen grip op krijgt. Je aanpak lijkt niet te werken, hoe goed je ook je best doet. In deze cursus leer je anders kijken naar autisme, zodat je beter begrijpt wat iemand nodig heeft en hoe jij het verschil kunt maken.

 

Kijken voorbij gedrag:

Autisme is meer dan een diagnose of een verzameling kenmerken. Het is een manier van waarnemen, denken en ervaren. In deze cursus leer je hoe je gedrag beter kunt begrijpen door te kijken naar de onderliggende oorzaken. Dat geeft nieuwe inzichten én handvatten om écht aan te sluiten bij de persoon met autisme.


Wat leer je?

In vijf bijeenkomsten van ca 2,5 uur (live of online) nemen we je stap voor stap mee langs de belangrijkste thema’s:

  • Autisme en de DSM-5: wat betekent dit in de praktijk?
  • Zintuiglijke waarneming en prikkelverwerking
  • Denkstijlen en informatieverwerking
  • Communicatie en interactiepatronen
  • Emotionele ontwikkeling
  • Stress en stressregulatie
  • Het Autismepaspoort® als praktisch hulpmiddel

Je krijgt theorie, praktijkvoorbeelden en opdrachten die je direct kunt toepassen in je eigen werk. De cursus Autisme Anders Bekijken wordt gegeven door autisme-expert Suzanne Rouwhorst.

Voor wie?

De cursus is bedoeld voor onderwijs- en zorgprofessionals die in hun werk te maken hebben met autisme: leerkrachten, intern begeleiders, ambulant begeleiders, orthopedagogen en zorgmedewerkers.

Hoe ziet het eruit?

  • Live op locatie: Incompany vanaf 7 deelnemers, volledig afgestemd op jouw organisatie.
  • Online: Individueel inschrijven, interactief en zonder reistijd.

Elke deelnemer ontvangt het boek Autisme Anders Bekijken, een digitaal zintuiglijk profiel en het Autismepaspoort®.

Schrijf je in!

Deelname kost € 750 (excl. btw; onderwijsinstellingen btw-vrij).
Je kunt individueel inschrijven op een geplande online cursus of kiezen voor een incompany-traject op maat.

Geplande online cursus schooljaar 2025-2026:

6 november, 18 november, 1 december, 15 december, 8 januari (2026)

Tijd 15:30- 18:00 Locatie: online

Vul het onderstaand formulier in en schrijf direct in:

Ja, ik wil me graag inschrijven voor de cursus 'Autisme anders bekijken'
Aanhef
Naam
Naam
Voornaam
Achternaam
Facturatie naar een school/instelling (als nee wordt gekozen volgen een aantal niet verplichte velden)

 

Wat anderen vinden

De cursus wordt gemiddeld beoordeeld met een 8,9. Professionals waarderen vooral de combinatie van heldere theorie en praktische toepasbaarheid. 100% van de cursisten beveelt deze cursus aan.

Klik hier voor meer klantervaringen

 

Snel navigeren naar het andere aanbod: 

Cursus: Autisme Anders Bekijken 
Studiedag: Autisme Anders Bekijken & Ervaren 
Lezing: Autisme Anders Bekijken
Lezing: Anders Kijken Naar Gedrag
Lezing: Anders kijken naar kinderen met autisme en VB
Lezing: Vind je eigen weg met jouw autisme
Lezing: Het autismepaspoort
Module: Autisme & Stress 
Module: Emotionele Ontwikkeling
Workshop: Autisme Anders Ervaren 
Workshop: Autisme Anders Benaderen
Workshop: De Autiscan in jouw klas